Perspektywy zawodowe po Politologii

Pisanie prac magisterskich z politologii jest z pewnością rzeczą bardzo rozwijającą. Warto jednakże zadać sobie pytanie, co się stanie, już po ukończeniu studiów.  W poniższym artykule przedstawione zostaną rozważania teoretyczne odnośnie możliwych opcji zawodowych dla absolwenta politologii.

Pracy związanej  ze studiami, po politologii raczej nie ma za dużo. Będąc już na studiach, warto już działać w wybranej partii politycznej. Najlepiej takiej partii, która ma realne szanse na władzę.

Inną opcją pracy dla politologa to marketing oraz PR. Politolog, który jest kreatywny oraz elokwentny,  ma tu dużą szansę.  Być może niezbędna będzie jakaś praca podyplomowa w tym kierunku.

Następna dobra opcja dla politologa to kariera w sprzedaży. Dobrzy handlowcy mogą przebierać w ofertach pracy. Sprzedawców potrzebują rozmaite firmy: banki, doradztwa finansowe, firmy handlowe, produkcyjne itd. Politolog, który ma odpowiednie zdolności retoryczne może tu zarobić wspaniałe pieniądze.

W sprzedaży poza tym liczą się tzw. umiejętności sprzedażowe, które można opanować. W internecie jest bardzo dużo wykładów o sprzedaży.

Kolejna opcja pracy dla politologa jest związana z jego umiejętnością redagowania tekstów. Politolog może być świetnym pisarzem bądź dziennikarzem.  W tej profesji wykształcenie ma drugorzędne zdarzenie. To, co się tu liczy to kreatywność.

Inną opcją dla politologa jest praca w charakterze… informatyka! Konkretnie programisty. Szacuje się, że w Europie brakuje obecnie 3 miliony programistów. Nauczyć się programować możemy w zaciszu własnego domu z ebooków lub kursów internetowych.

W ostateczności zawsze możemy przekwalifikować się również na inne zawody. Opcji  pracy jest multum.  Rynek pracy w Polsce dynamicznie się zmienia.  Obecnie można odczuć brak odpowiednich pracowników.  Część pracowników myśli o sprowadzaniu pracowników z Bangladeszu i Indii.

Pisanie prac magisterskich z politologii – ogólne rozważania.

Pisanie prac magisterskich z politologii to dla studentów często ciężka przeprawa. Napisanie nawet bardzo dobrej pracy magisterskiej, nie gwarantuje sukcesu zawodowego. Obecnie trzeba być otwartym na rozmaite opcje zawodowe. To, co wczoraj działało, dziś już może być nieaktualne. Współczesny politolog musi umieć adaptować się do szybko zmieniających się wymogów nowoczesnej gospodarki.

Dodaj komentarz