Temat pracy magisterskiej z Politologii – Makiawelizm

Temat pracy magisterskiej z Politologii, z który z pewnością jest fascynujący to makiawelizm we współczesnej polityce. W poniższym tekście skupimy się na zdefiniowaniu tego pojęcia oraz na postaciach, które stosowały go w praktyce. Zagadnienie makiawelizmu jest fascynujące, ponieważ wielu polityków z powodzeniem je wykorzystuje również w dzisiejszej rzeczywistości. Całość tekstu ozdobimy cytatami, tego geniusza politycznego.

Makiawelizm można zdefiniować jako koncepcję polityczną, która zaleca stosowanie zasady “cel uświęca środki”. Według innej definicji makiawelizm oznacza postawę, która charakteryzuje się cynizmem oraz brakiem skrupułów w dążeniu do celu.

“Mądry książę powinien polegać na tym, co kontroluje, a nie na tym, czego nie może kontrolować”.
Nicollo Machiavelli

Polityka, który stosuje makiawelizm w praktyce, przedstawia serial House of Cards. Jego głównym bohaterem jest amerykański polityk Frank Underwood. Postać ta cynicznie kłamie, oszukuje, a nawet i morduje. Wszystko to w jednym celu – zdobyciu władzy. Bohater House of Cards ma dwie twarze. Jedną z nich jest sympatyczny człowiek, którego widać w telewizji. Druga twarz tego bohatera to postać cynika, który jest w stanie odważyć się na każdy niemoralny czyn, w celu uzyskania upragnionego panowania nad innymi.

To, co łączyło wszystkich władców, to według Nicollo Machiavelliego bezwzględny egoizm.

Makiawelizm z powodzeniem stosuje się podczas kampanii wyborczych. Można wręcz powiedzieć, że kampanie wyborcze są olimpiadami kłamców, którzy są w stanie obiecać wszystko, byle tylko zdobyć władzę. Dzięki kłamstwu dani kandydaci chcą wymusić od różnych grup wyborców głosy wyborcze. Innymi słowy, politycy, którzy stosują machiawelizm, słusznie zakładają, że kłamstwo w polityce się opłaca.

“Rozsądny władca dotrzymuje danego słowa tylko wtedy, gdy nie godzi to jego interesom”!
Nicollo Machiavelli

O stosowaniu Makiawelizmu w praktyce jest posądzany Stalin, który podczas czytania książek Machiavelliego, na marginesie notował rozmaite uwagi. Fascynacji twórczością Machiavelliego nie ukrywał również Napoleon. Ten ostatni powiedział nawet, że kluczowe dzieło Machiavelliego “Książę” to “jedyna książka, którą w ogóle warto czytać”.

Makiawelizm w psychopatii – parę słów komentarza.

W swojej pracy magisterskiej z Politologii warto również, wspomnieć o tym, jak pojęcie makiawelizmu jest definiowane w psychopatii. Generalnie makiawelizm w psychopatii charakteryzuje pewien poziom osobowości, który cechuje brak uczuć wyższych. Osoba makiawelistyczna traktuje inne osoby z dystansem i jako potencjalne narzędzia do realizacji własnych celów. We współczesnej polityce, na pewno nie brakuje osób z tego typu właśnie typem osobowości i z pewnością warto o tym napisać w swojej pracy naukowej.

Makiawelimz to świetny temat na pracę magisterską z Politologii.

Temat pracy magisterskiej z Politologii – Makiawelizm.

Temat pracy magisterskiej z Politologii, który jest naprawdę fascynujący to Makiawelizm. Według wielu ekspertów Machiavelli jest ojcem współczesnej politologii. To on był pierwszym analitykiem politycznym w Europie. Z powodzeniem analizował poczynania różnych władców. Szczegółowo opisywał, to co im pomagało w zdobyciu i utrzymaniu władzy, a co doprowadziło do jej utracenia. Wiedza ta do dziś jest z powodzeniem wykorzystywana przez wielu polityków.

Piszesz obecnie pracę magisterską z Politologii interesuje Ciebie profesjonalna pomoc? Skontaktuj się z nami już dziś!!!
Magisterskie prace z Politologii – pomoc

Makiawelizm to z pewnością świetny temat na pracę dyplomową z Politologii. Można go okrasić całą gamą ciekawych przykładów zarówno z polityki krajowej, jak i światowej. Swoją drogą książka “Książę” jest drugą najczęściej czytaną włoską książką na świecie. Z pewnością każdy, kto chce w przyszłości zawodowo zajmować się polityką, powinien przeczytać ją, chociażby raz.

Warto odwiedzić
Tematy prac licencjackich – Politologia


Dodaj komentarz