Prace magisterskie z Politologii są bardzo zróżnicowane. Zdarza się, że dotyczą absurdalnych zagadnień. W poniższym tekście przedstawimy pozycje książkowe, które każdy politolog powinien znać. Są to pozycje uniwersalne oraz ponadczasowe.
Książką, którą każdy politolog powinien przeczytać, jest z pewnością „Książę” Nicollo Machiavelliego. Ta książka jest renesansowym poradnikiem dla tytułowego księcia. Opisano to rzeczy, które powinno się robić, a czego unikać, aby osiągnąć i utrzymać władzę. W dziele tym poglądy autora uzasadnione są licznymi przykładami. Jest to druga najpopularniejsza włoska książka. Wielu polityków czytało ją i wciąż czyta, ponieważ jest to dzieło uniwersalne oraz ponadczasowe. Napoleon twierdził, że to „jedyna książka, jaką warto czytać”. Można powiedzieć, że Nicollo Machiavelli jest ojcem współczesnej Politologii. Dzieło to trzeba koniecznie przeczytać.
Kolejne klasyczne dzieło to „Sztuka Wojny” Sun Tzu. Książka ta jest traktatem dotyczących zasad i strategii, które dotyczą prowadzenia wojny. Napisano ją w VI w. p.n.e. przez Sun Zi w Chinach. Są tam również rozmaite refleksje, które dotyczą interesów oraz życia osobistego. Wielu praktyków Politologii oraz biznesu wskazuje, że zasady wyłożone w tym traktacie, działają również we współczesnej rzeczywistości.
Umiejętności przydatne w politologicznej działalności.
Dobry politolog musi dużo czytać. Być może, aby wzmocnić tę umiejętność, warto zapisać się na kurs przyspieszonego czytania. Dzięki temu będzie można szybciej czytać rozmaite pozycje z literatury polskiej i światowej. Powiedzenie, że „człowiek jest sumą książek, którą przeczytał” jest często bardzo bliskie prawdzie.
Johann Wolfgang Goethe
Kolejna umiejętność, która mu się z pewnością przyda to szybkie pisanie na komputerze. Ta umiejętność wzmocni efektywność jego pracy. Umiejętność tą można szkolić za pomocą odpowiednich programów komputerowych. Przydaje się ona na rozmaitych stanowiskach. Umiejętność szybkiego pisania przyda się z pewnością przy pracy magisterskiej z Politologii.
Prace magisterskie z Politologii, a dalsza kariera.
Praca magisterska z Politologii fantastycznie wzmacnia intelekt. Jej napisanie nie stanowi jednakże gwarancji sukcesu w życiu zawodowym. Współczesny politolog musi być elastyczny. Jest on świadom tego, że pracy zgodnej z kierunkiem studiów może nie otrzymać. Ma on nie jeden, a parę pomysłów na karierę. Nie wyklucza on pracy jako sprzedawca, marketingowiec bądź dziennikarz. Stawia on na ciągły rozwój i wciąż się edukuje. Wie on bowiem, że rynek pracy wciąż ewoluuje i trzeba się do niego dostosować.
Dobrze dobrana literatura zawsze jest podstawą każdej, dobrej pracy magisterskiej. Wiedza płynąca z przeczytanych książek może bardzo pomóc w odniesieniu zawodowego sukcesu. Jak mawiał Baruch Spinoza „jeśli chcesz by, teraźniejszość była lepsza niż przeszłość, studiuj przeszłość”. Rozsądny politolog, bądź też polityk wciąż rozwija swoje kompetencje, aby zyskiwać przewagę nad konkurentami!
Prace dyplomowe z Politologii