Tematy prac magisterskich z politologii

Tematy prac magisterskich z politologii d bardzo często dotyczą kwestii, które wpływają na światową geopolitykę. Można powiedzieć, że w polityce istnieją dwa zasadnicze pytania: “co wy nam możecie zrobić?” oraz “co wy nam możecie dać?”. Tak czy inaczej, w poniższym artykule przedstawimy przykładowe tematy prac dyplomowych z politologii. Być może, któryś z nich zainteresuje właśnie Ciebie.

Wybór tematu na pracę magisterską z politologii może nie być łatwy. Tutaj najlepszym drogowskazem będą Twoje zainteresowania oraz ambicje zawodowe. W poniższej tabeli zaprezentujemy przykładowe tematy “magisterek” z politologii.

Tematy prac magisterskich z politologii – rozmaite przykłady

Polityka zagraniczna Lecha Kaczyńskiego

Geopolityczne cele Indii w XXI w.

Grupa Wyszehradzka, jako alternatywa do Unii Europejskiej.

Analiza sukcesów politycznych Recepa Erdoğana.

Rola Internetu we współczesnym marketingu politycznym.

Analiza i ocena polityki zagranicznej Izraela w XX oraz w XXI w.

Wpływ Kościoła Katolickiego na politykę wewnętrzną Polski.

Analiza i ocena tureckiej polityki „zero problemów z sąsiadami”.

Różne narracje historyczne i ich wpływ na współczesną politykę międzynarodową.

Wpływ broni nuklearnej na współczesną geopolitykę.

Aspiracje mocarstwowe Chin.

Relacje pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską.

Nowoczesne konflikty zbrojne w XXI w. i ich specyfika.

W wyborze odpowiedniego tematu zawsze może Tobie pomóc promotor. Ma on bardzo bogatą wiedzę dotyczącą nie tylko polskiej i zagranicznej polityki, ale również o tworzeniu pracy naukowej. Na pewno pomoże on Tobie wybrać odpowiednie zagadnienie na swoją pracę dyplomową.

Jeśli studiujesz politologię, to na pewno masz już jakieś swoje przekonania polityczne. Być może działasz już w jakiejś organizacji politycznej. Dobrze napisana praca magisterska z politologii, która będzie dotyczyła tematyki bliskiej Twojemu środowisku politycznemu, może umocnić Twoją pozycję w danej partii lub stowarzyszeniu. Dobrze by było, gdyby Twoja praca magisterska stanowiła ciekawy wstęp do działalności w realnej polityce.

Tematy prac magisterskich z politologii – ogólne refleksje.

Tematy prac magisterskich z politologii są często fantastycznymi analizami, które przedstawiają kulisy działań politycznych na najwyższym szczeblu. Zagadnienie o, którym będziesz pisać, nie powinno być dziełem przypadku. Wręcz przeciwnie. Powinno być ono zgodne z Twoimi pasjami oraz z planami politycznymi (ewentualnie również zawodowymi).

Dodaj komentarz